St Oswalds Floodlit 2018

St Oswalds Social Club, Padgate Lane, Warrington, WA1 3LB

64 Entries @ £20
NO HOMESTERS

Total Prize Money £1850
Winner £500
R/U £250
Semi’s £150
Last 8 £100
Last 16 £50

Kindly Sponsored By
Eddie Roberts
Perfectly Pressed Ironing
Tony Gatley
Lee Johnstone
Lawson’s Of Warrington

DRAW MADE ON THE NIGHT
All Qualifying Nights 6.30 Practice 7.00 Start

Mon 8th Oct
1. Martin Deakin (Tetley Walker)
2. Mike Bishop (Alford Sports)
3. Glen Beeley (Houldsworth WMC)
4. David May (Stretton Anglesey)
5. Chico Bayliss (Stretton Anglesey)
6. Dave Baskerville (Knutsford BC)
7. Steve Baskerville (Knutsford BC)
8. Mike Heap (Garswood Hall)
9. Chris Cooke (Garswood Hall)
10. Ste Hunt (Tetley Walker)
11. John Gatley (Woolston SC)
12. Kyle Chapman (Alford Sports)
13. Mike Mannion (Alford Sports)
14. Andrew Paton (King & Queen)
15. John Hansen (Longridge Cons)
16. Daniel Petcher (Netherseal)

Tues 9th Oct
1. Alec Heeps (Tetley Walker)
2. Ged Smedley (Houldsworth WMC)
3. John Brown (King & Queen)
4. Simon Harrison (Woolston SC)
5. Glyn Storer (Windmill BC)
6. Darrell Handley (Windmill BC)
7. Peter Rowles (Grange Sports)
8. Mark Sutton (Ashton CC)
9. John Blezard (Ashton CC)
10. Ste Jackson (King & Queen)
11. Ian Porter (Woolston SC)
12. Rob Winnington (Castle Private)
13. Glynn Cookson (Wharton Cons)
14. Mark Bennett (Metro Sports)
15. Danny Woodward (King & Queen)
16. Matt Gilmore (Tixall BC)

Wed 10th Oct
1. Mark Holden (Unison BC)
2. Damian Morrison (King & Queen)
3. John Taylor (Tetley Walker)
4. Liam McEgan (Eccleston BC)
5. Craig Taylor (Eccleston BC)
6. Andy Hayes (Eccleston BC)
7. Jack Hargreaves (George & Dragon)
8. Phil Davies (Comberbach BC)
9. Steve Morrey (Castle Private)
10. Johno Charlton (Woolston SC)
11. Chris Bly (Hollinhurst BC)
12. Rob Lawrenson (St Albans)
13. Mike Spencer (St Albans)
14. Leighton Roberts (Ifton BC)
15. Dave Watters (Parkfield Labour)
16. Paul Bailey (Meersbrook BC)

Thurs 11th Oct
1. Larry Wells (King & Queen)
2. Tony Gatley (Woolston SC)
3. Alan Manuel (King & Queen)
4. Tommy Johnstone (Houldsworth WMC)
5. Paul Garratt (Alford Sports)
6. Ste Lea (King & Queen)
7. Richie Goddard (Castlefields)
8. John Crossley (Westhoughton Reform)
9. Neil Bithell (Hingemakers)
10. John Hignett jnr (Crown Hotel)
11. Charlie Fryer (Haydock CC)
12. Dave McDermott (Tixall BC)
13. Conor Flaherty (Red Lion)
14. Terry Glover (Red Lion)
15. Andy Duggan (Red Lion)
16. Jimmy McGurk (Houldsworth WMC)

Final 16 Saturday 13th Oct 4.00 Practice 4.30 Start

Bar
Hot Food/Drink
Bookmaker All Nights

The Super League Grand Final Will Also Be On In The Club Kick Off 6pm Saturday 13th Oct

Spectators Welcome